Spotkanie z przewodniczącą Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
W czwartkowe popołudnie 14 grudnia odbyło się spotkanie podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego "Dom na Szlaku" w Załuskowie z przewodniczącą Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochaczewie Justyną Citko. Spotkanie miało na celu przybliżenie tematyki zadań i działań podejmowanych przez komisję ale także problemu uzależnienia od alkoholu.
Prowadząca spotkanie omówiła podstawę prawną powoływania przedmiotowych komisji, zadania jakie spoczywają na komisji a które reguluje Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Jednym z takich zadań jest właśnie prowadzenie działalności informacyjnej i edukacyjnej w szczególności dla dzieci i młodzieży. Przedstawione zostało również zagadnienie zobowiązania do podjęcia leczenia odwykowego przez sąd na wniosek komisji. Ważnym tematem spotkania była odpowiedzialność osób nieletnich za używanie alkoholu nie tylko prawna, ale także zdrowotna, społeczna czy emocjonalna. Takie spotkania będą również kontynuowane w kolejnym czasie.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!