Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności
W związku z wejściem w życie ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych informujemy, że:
- wszystkie orzeczenia ulegną przedłużeniu na kolejne 6 miesięcy pod warunkiem zostanie złożony wniosek o wydanie kolejnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia o niepełnosprawności;
- wnioski do Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności można składać w terminie:
a) 3 miesięcy przed upływem ważności orzeczenia o niepełnosprawności;
b) 2 miesięcy przed upływem ważności orzeczenia o stopniu niepełnosprawności;
WAŻNE!! Orzeczenie o niepełnosprawności zachowuje ważność nie dłużej niż do dnia ukończenia 16 roku życia przez osobę posiadającą to orzeczenie – przedłużenie ważności orzeczenia o kolejne 6 miesięcy nie dotyczy tego typu orzeczenia.
PAMIĘTAJ!!
WYMAGANE ZAŚWIADCZENIE!!!
Po złożeniu wniosku o wydanie nowego orzeczenia musisz otrzymać zaświadczenie o złożeniu wniosku wraz z określeniem terminu ważności dotychczasowego orzeczenia o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności.
Zaświadczenie będzie niezbędne do właściwego przedłużenia należnych świadczeń, które wypłaca CUS.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!