"Nasza Baza" - podsumowanie wakacji w Świetlicy
Podsumowanie wakacji w Świetlicy Środowiskowej „Nasza Baza” przy CUS w Sochaczewie pt. „Zdrowo i wesoło spędzajmy razem czas”.
W okresie od 1 lipca do 12 lipca 2024r. świetlica była czynna w godzinach 7.00-15.00 i korzystało z niej trzydziestka dzieci w wieku od 5 do 15 lat.
Dzięki hojności sponsora Pana Marcina, udało nam się dwukrotnie skorzystać z basenu miejskiego ”Orka” w Sochaczewie, pójść do kina Odeon na premierę Minionków, skorzystać z parku trampolin Gravity Park Pana Adriana Wieczorka, zjeść pizzę w pizzerii Vesuvio. Przez cały okres półkolonii dzieci za każdym razem odwiedzały lodziarnie i cukiernie sochaczewskie, gdzie otrzymywały słodycze, lody i napoje.
Kolejnym miłym gestem wykazał się Pan Burmistrz Miasta Sochaczew Pan Daniel Janiak, który przekazał środki na wyjazd dzieci do Julinek Park, gdzie młodzież mogła cały dzień korzystać ze wszystkich atrakcji. Transport zapewniła nam jak zawsze życzliwa firma Pana Damiana Bartosiewicza „Dawibus”.
Dziękujemy również Panu Piotrowi Pętlakowi za zaproszenie do WTZ oraz bardzo ciekawe zajęcia w pracowni plastycznej Pani Barbary Derda oraz możliwość skorzystania z siłowni, sali sportowej i słodkiego poczęstunku.
Nasze wakacje to również doskonały czas na poszerzanie wiedzy, pogadanki i profilaktykę zagrożeń. Tematy poruszane podczas zajęć: Bezpieczeństwo podczas wakacji, E-papierosy – szkodliwy nałóg, szkodliwość substancji psychoaktywnych, uzależnienia od telefonu i mediów społecznościowych.
Wakacyjny czas zakończony został wspaniałym piknikiem z Seniorami na którym dzieci integrowały się z pracownikami CUS, seniorami i zaproszonymi gośćmi. Były kiełbaski, grill, muzyka, taniec, śpiew i na koniec upragnione lody.
Ogromnym wsparciem podczas wakacji byli rodzice dzieci. Przygotowali paczki z prowiantem na wycieczkę do Julinka, zawsze chętni do pomocy, zainteresowani i życzliwi.
Dzieci wspaniale i bezpiecznie spędziły czas w Świetlicy dzięki zaangażowaniu wszystkich osób. Podziękowaniem najlepszym były uśmiechy i uściski.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!