przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
184512 odwiedzin

Projekt ,,Zdrowe odżywianie rodzinne wyzwanie”

A A A
Trzecie spotkanie w ramach projektu ,,Zdrowe odżywianie rodzinne wyzwanie”
 
W dniu 19.12.2022 odbyły się trzecie zajęcia w ramach projektu ,,Zdrowe odżywianie rodzinne wyzwanie”. Spotkanie prowadziły dietetyczka Pani Katarzyna Okuła wspólnie z psychoterapeutką Panią Katarzyną Lewińską. Takie połączenie dwóch profesji  daje możliwość holistycznego ujęcia  zagadnienia odżywiania. Prowadzące w sposób naturalny zintegrowały dwa obszary wiedzy  z zakresu dietetyki, oraz psychodietetyki,, uogólniając wpływu emocji na jedzenie.
Cechą tego spotkania była duża gotowość odbiorców projektu do dzielenia się swoimi doświadczeniami, a także  pozyskiwania wiedzy w zakresie sposobów rozwiązywania konkretnych problemów omawianych  w trakcie spotkania. Zgodnie z koncepcją zajęć dla  dzieci przygotowane zostały zabawy i ćwiczenia relaksacyjno-wyciszające, służące  lepszemu radzeniu sobie ze stresem.
Kolejne spotkanie "Zdrowe odżywianie rodzinne wyzwanie"

W poniedziałek  w Centrum Usług  Społecznych w Sochaczewie odbyły się drugie zajęcia z cyklu "Zdrowe odżywianie rodzinne wyzwanie".

Mieszkańcy naszego miasta mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy i świadomości na temat zdrowego stylu życia. Na początku zajęć Pani Katarzyna Okuła specjalistka w dziedzinie dietetyki podzieliła się najświeższymi wytycznymi i opracowaniami naukowymi z IV Kongresu Pediatryczno-Żywieniowego. Jak mówi Pani Katarzyna: dieta, to całokształt zachowań  związanych z żywieniem. Ważne, żeby wiedzieć, kiedy należy jeść, jak łączyć ze sobą składniki odżywcze i jakie ilości pożywienia są odpowiednie. Prowadząca warsztaty dużo czasu poświeciła tematyce jak żywność i aktywność fizyczna wpływają na  kondycję psycho-fizyczną każdego organizmu. Dietetyczka udzieliła wielu cennych wskazówek popartych przykładami z własnego życia,  w jaki sposób wypracowywać zdrowe nawyki przez całą rodzinę. Jak wspólnie się wspierać i motywować, aby osiągnąć dobre  samopoczucie i zdrowie Wyraźnie zaakcentowana została znacząca rola  i postawa rodzica w podejmowaniu przez dziecko własnej aktywności ruchowej. Od dorosłego zależy zatem czy nauczy swoje dziecko aktywnie spędzać czas.

Inspirację do różnego rodzaju zabaw i form aktywności dla dzieci można było zaczerpnąć od wspaniałej animatorki Elizy Bartosiak z firmy Elsa I Spółka - Animacje dla dzieci. Animatorka poprowadziła kreatywne zajęcia dla dzieci. Był fitness w wydaniu na wesoło, taniec z kolorową wstęgą, radzenie sobie z hula hop. Nie obyło się także bez malowania twarzy. Dzieci uczestniczące w animacjach  spontanicznie wyrażały zachwyt i doskonały nastrój. Aktywne i ciekawe spędzanie czasu wolnego wspólnie z innymi, to również czas budowania relacji społecznych.

Serdeczne podziękowania za nieodpłatne poprowadzenie zajęć dla Pani Katarzyny Okuła i Pani Elizy Bartosiak.

Pani Katarzyna z ogromną pasją i wiedzą  ,, zaraża nas zdrowym stylem życia”

Pani Eliza w jedyny, niepowtarzalny sposób wywołuje uśmiechu na twarzach dzieciaków, jest mistrzem  wspierania  dzieci  w odkrywaniu ich potencjału, kreatywności i ćwiczeniu wyobraźni.

Uczestnikom spotkania dziękujemy za otwartość, zadawanie pytań  i zaangażowanie.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w grudniu.


 

 

 

Warsztaty "Zdrowe odżywianie rodzinne wyzwanie"


W sobotnie przedpołudnie 22.10.2022 r. w Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie odbyły się zajęcia edukacyjno-warsztatowe dla mieszkańców miasta ze specjalistką w zakresie dietetyki. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach realizacji wspólnego projektu "Zdrowe odżywianie rodzinne wyzwanie".

Podczas spotkania doświadczona Pani dietetyk Katarzyna Okuła reprezentująca Centrum Dietetyczne Naturhouse w Sochaczewie w sposób niezwykle ciekawy i inspirujący wskazywała ścieżkę skutecznej zmiany  nawyków żywieniowych służących poprawie naszego zdrowia. Pani Katarzyna "rozprawiła" się z wieloma mitami dotyczącymi odżywiania w każdej grupie wiekowej. Przekonała nas że  zmiana nawyków odżywiania wcale nie  musi być trudna, droga  i czasochłonna. Co prawda wymaga naszego zaangażowania i uwagi, jednak należy  dać sobie przestrzeń  i prawo do potknięć. Specjalistka  podkreśliła motto naszego projektu że zdrowe odżywianie i dbanie o siebie stanowi wspólne wyzwanie dla całej rodziny. Katarzyna Okuła sama będąc trenerką fitness  zaznaczyła  istotną rolę aktywności fizycznej w utrzymywaniu dobrego samopoczucia i zdrowia. Trenerka  proponuje wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej dostosowanej do preferencji każdego człowieka  np. spacer z psem, zabawa z dziećmi, itd. Kluczem do sukcesu jest stopniowa modyfikacja nawyków, tylko w ten sposób można skutecznie je zmienić i uniknąć elementu frustracji.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników  cieszyła się  możliwość analizy składu własnego ciała. Po zważeniu się na specjalistycznej "wadze" każdy z badanych dowiedział się m. in. jaki procent jego ciała stanowi tkanka tłuszczowa, jaki ma wiek metaboliczny czy ile procent jego ciała stanowi woda.

Wszyscy z zaciekawieniem analizowali swoje wyniki.

Tematyka warsztatów, a także panująca atmosfera zachęcała do czynnego udziału w zajęciach. Uczestnicy zadawali pytania, oraz dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z nawykami żywieniowymi.

Dla młodszych uczestników projektu  zostały przygotowane warsztaty z tematyki zdrowego stylu  życia. Dzieci z dużym  zaangażowaniem przygotowały swoje "Talerzyki zdrowia", aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu. Następnie wspólnie skonstruowały - Piramidę zdrowego odżywiania,  by potem poćwiczyć  szare komórki  rozwiązując "zdrowotne  zagadki"

Polecamy wszystkim pragnącym  zadbać o swoje zdrowie skorzystanie z kolejnych zajęć organizowanych cyklicznie w kolejnych miesiącach  w CUS w Sochaczewie.

       

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Projekt ,,Zdrowe odżywianie rodzinne wyzwanie”

Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na cykl spotkań  o charakterze edukacyjno-warsztatowym realizowanych w ramach w/w projektu.

Zajęcia  poprowadzi wykwalifikowana dietetyczka pani Katarzyna Okuła.

Pierwsze  spotkanie  odbędzie się w dniu 22.10.2022 ( sobota) o godzinie 11.00 w siedzibie CUS w Sochaczewie Al.600-Lecia 90.

Kolejne terminy zajęć 19.XI. oraz 17.XII. 2022 o godzinie 11.00

 Podczas warsztatów dla osób dorosłych zostaną zorganizowane warsztaty tematyczne  dla dzieci w zakresie propagowania zdrowego stylu życia.

Wszelkie informacje dotyczące projektu pod numerem telefonu (046 863 14 81 wew.216  Marzena Zydlewska - Organizator Społeczności Lokalnej

Udział w szkoleniu jest bezpłatny

Serdecznie zapraszamy, naprawdę warto !

kontakt