przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
184517 odwiedzin

Aktualności Klubu Senior+

A A A

Koncert Wiedeński

 

 

17 marca 2023 seniorzy z Klubu Senior + w Sochaczewie udali się  na cudowną wycieczkę do Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" w  miejscowości Karolin. Założycielami zespołu byli  kompozytor i dyrygent Tadeusz Sygietyński oraz Mira Zimińska -Sygietyńska aktorka, reżyserka i pedagog. Klubowicze Senior+ mieli możliwość poznania bogatej historii zespołu, oraz obejrzenia wspaniałych strojów z każdego regionu Polski w których tańczy zespół. Po  obejrzeniu siedziby "Mazowsza" wszyscy udali się na wspaniały Koncert Wiedeński-Orkiestra Księżniczek. Koncert odbył się w ogromnej sali widowiskowej  na 600 osób. Uczestnicy Klubu  Senior+ byli zachwyceni i szczęśliwi wspaniałym koncertem  i wyjazdem.

 

 

 

"Poezja na obcasach"

14 marca 2023 r. seniorzy z klubu Senior+ w Sochaczewie uczestniczyli w cudownym wieczorze poetyckim w Kramnicach  Miejskich.

Gościem szczególnym wieczoru była poetka Małgorzata Marcinkowska, która zaprezentowała kilkanaście swoich wierszy. Wystąpili także członkowie stowarzyszenia "Bohema" oraz prezentujący swoją twórczość literacką uczniowie LO w  Załuskowie. Kolejnym punktem wieczoru był konkurs twórczości sochaczewskich poetów, którzy prezentowali swoje wiersze.

Wyłoniono kilka wyróżnień oraz przyznano nagrody za miejsce 1,2, 3. Mogliśmy również posłuchać wykonów poetyckich, jak i wokalnych. Spotkanie przeplatane było piosenkami Zbigniewa Wodeckiego, Seweryna Krajewskiego oraz wielu naszych lokalnych  artystów, w tym m.in. Otylia Stawicka i Wiktor Szczepanik. Wieczór upłynął w miłej  i przyjaznej  atmosferze pełnej radości i muzyki.


 

Dzień Kobiet w Klubie Senior+W dniu 8 marca w Klubie Senior + świętowaliśmy  dzień kobiet. Z tej okazji nasi klubowi panowie obdarowali nas pięknymi wiosennymi kwiatami i słodyczami. Panie  w ramach wdzięczności  przygotowały słodki poczęstunek aby wieczór upłynął miło i sympatycznie.

Po spotkaniu wszyscy udaliśmy się na drugą równie atrakcyjną część wieczoru do SCK w Boryszewie.

Odbył się tam przepiękny koncert Sochaczewskiej Orkiestry Akordeonowej  pod dyrekcją Ludwika Skrzypka pt. "Folklor warszawski"

Podczas koncertu na scenie towarzyszył również Pan Andrzej Bujski który swoim wokalem oraz anegdotami  zdobył serce publiczności.

Można było usłyszeć takie utwory jak : "Ta ostatnia niedziela", "Zimny drań", czy "Warszawa da się lubić"

Znane szlagiery śpiewała również sochaczewska publiczność. Podczas koncertu nikogo nie trzeba było zachęcać do wspólnego śpiewania.

Wieczór upłynął w cudownych nastrojach w miłym towarzystwie i przy wspaniałej muzyce.

Dziękujemy.


 

 

 

"TŁUSTY CZWARTEK" W KLUBIE SENIOR+

16.02.2023 r. w Klubie Senior + odbyło się spotkanie z okazji "Tłustego czwartku". W tym dniu w naszym klubie mieliśmy ogromną przyjemność gościć dyrektor Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie Panią Zofię Berent oraz przedstawicieli "Rady Seniorów "w składzie Pani Jolanta Kawczyńska , Pani Maria Sadowska oraz Pan Adam Misiak.
Zaproszeni goście goście przyszli z akcentem wiosennym i podarowali do naszego klubu piękne hiacynty.
Seniorzy Klubu Senior+ jako gospodarze poczęstowali gości  pysznymi własnoręcznie przygotowanymi pączkami i faworkami. Były również sałatki i kolorowe kanapki.
Spotkanie upłynęło w miłej i ciekawej atmosferze, przepełnionej miłymi rozmowami uśmiechami oraz wzajemną życzliwością.
Dziękujemy za cudownie spędzony czas.

 

 

WIECZÓR TANECZNY W KLUBIE SENIOR+

9 lutego 2023 r. w Klubie Senior+ odbył się karnawałowy wieczór taneczny. Uczestnicy klubu przygotowali poczęstunek w postaci pysznych kolorowych kanapek i sałatek. Przygotowano także pyszne rogaliki oraz kawkę i herbatkę. Podczas spotkania śpiewaliśmy biesiadne piosenki a także tańczyliśmy przy wspaniałej muzyce.

Wieczór upłynął bardzo radośnie i wesoło w miłym towarzystwie.Seniorzy z Klubu Senior+ na spotkaniu literackim

27 stycznia 2023 r. seniorzy z Klubu Senior+ w Sochaczewie odwiedzili Sochaczewskie Kramnice Miejskie. W tym dniu właśnie odbywały się spotkania literackie "Stowarzyszenia Atut". Na spotkaniu prezentowana była twórczość Juliana Tuwima.
Czytano i recytowano jego wiersze, listy oraz teksty do piosenek.
Twórczość Tuwima prezentowana była m.in. przez dziewczyny z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, a także przez członków Stowarzyszenia Atut. Uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej prezentowali przepiękne utwory które uatrakcyjniły spotkanie.

 

Klub Senior+ wystąpił w SCK


26 stycznia 2023 r. w Sochaczewskim Centrum Kultury ul. Chopina 101 odbyła się wspaniała uroczystość pod nazwą "Seniorów kolędowanie".

Organizatorem tego wydarzenia byli; Sochaczewskie Centrum Kultury oraz Uniwersytet III Wieku. Wystąpiło wiele grup seniorów którzy zaprezentowali swoje kolędy. Nasi uczestnicy z Klubu Senior+ także zaśpiewali piękne nowoczesne kolędy i pastorałki. Nasz Klub zaprezentował piękne utwory świąteczne połączone z pięknie czytaną prozą i wspaniałym akompaniamentem.

Wydarzenie to sprawiło seniorom wiele zadowolenia i uśmiechu. Czas spędzony razem na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy za cudownie spędzony czas.

 


Dzień Babci i Dziadka w Klubie Senior+

24.01.2023 w Klubie Senior+ w Sochaczewie obchodziliśmy dzień babci i dzień dziadka. Z tej okazji dzieci ze świetlicy "Nasza baza" przygotowali dla seniorów z Klubu Senior+ niespodziankę. Dzieci przygotowały mały program artystyczny w postaci piosenek i wierszyków nawiązujących do dnia babci i dziadka. Babcie i dziadkowie natomiast w rewanżu zaśpiewały piosenkę o babciach i dziadkach, co bardzo podobało się dzieciom.
Po części artystycznej seniorzy zaprosili uroczych gości na przygotowany wcześniej słodki poczęstunek ,który bardzo dzieciom smakował. Potem była wspólna zabawa przy muzyce.
Spotkanie pokoleń przyniosło wszystkim dużo radości i uśmiechu.

Pierwsza rocznica działalności Klubu Senior+

W dniu 11.01.2023 r. Klub Senior+ obchodził Pierwsze Urodziny. Z tej okazji odbyła się mała uroczystość, która upamiętniła rok działalności Klubu Senior+ w Sochaczewie.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz miasta: Wiceburmistrz Miasta Sochaczew Pan Marek Fergiński, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Pani Joanna Kamińska. Obecni byli także: Dyrektor Centrum Usług Społecznych Pani Zofia Berent, Organizator Społeczności Lokalnej Pani Marzena Zydlewska, Organizator Usług Społecznych Pan Damian Wasilewski. Swoją obecnością zaszczyciła nas również przedstawicielka Sochaczewskich mediów Pani Jolanta Śmielak-Sosnowska.

Spotkanie rozpoczęła kierownik Klubu Senior+ Pani Krystyna Widyńska, która przywitała zaproszonych gości dziękując za przybycie oraz za stworzenie takiego miejsca, które jest przyjazne seniorom.

Kolejnym etapem spotkania było przedstawienie krótkiego sprawozdania z działalności klubu, oraz zaprezentowanie piosenki urodzinowej, która została napisana i zaśpiewana przez seniorów.

Był tort, ciasto, prezenty i wiele życzeń. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze pełnej uśmiechu i radości.

Mamy nadzieję że obecny rok będzie równie fascynujący i pełen ciekawych wydarzeń.

DZIĘKUJEMY
MOC ŻYCZEŃ Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO W NOWYM ROKU 2023 ŻYCZĄ : UCZESTNICY KLUBU SENIOR + W SOCHACZEWIE
Spotkanie opłatkowe

W dniu 16.12.2022 r. w Klubie  Senior + w Sochaczewie odbyło się spotkanie opłatkowe z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Mieliśmy ogromną przyjemność gościć w tym dniu przedstawicieli naszych lokalnych władz, Wiceburmistrza Pana Marka Fergińskiego,  Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Panią Joannę Kamińską, Skarbnik Miasta  Sochaczew Panią Jolantę Brzóska oraz Dyrektor Centrum Usług Społecznych w  Sochaczewie Panią  Zofię Berent. W spotkaniu uczestniczył również Proboszcz Parafii  pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Trojanowie ks. Kazimierz Wojtczak Gościliśmy także członków grupy osób chorych na SM. 
Seniorzy wraz z dziećmi ze świetlicy "Nasza Baza" wspólnie przygotowali  słowo Boże w postaci Ewangelii ,oraz kolędy i pastorałki. Spotkaniu towarzyszył cudowny świąteczny nastrój, wszyscy poczuli atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki takim spotkaniom mogliśmy poczuć domową atmosferę oraz Magię Świąt Bożego Narodzenia. WESOŁYCH ŚWIĄT.
Seniorzy z Klubu Senior+ na kolędowaniu w kinie "ODEON"

9 grudnia 2022 r. seniorzy z Klubu Senior+ w Sochaczewie wzięli udział w świątecznym kolędowaniu w kinie "ODEON" w Sochaczewie. Zaprezentowaliśmy trzy piękne kolędy, które znają wszyscy i dzieci i dorośli. W koncercie wystąpiły także dzieci z jednej ze szkół i przedszkoli w Sochaczewie co uatrakcyjniło koncert. Urzekła nas świąteczna atmosfera i radość tego spotkania.
Seniorzy z Klubu Senior+ kolędowali w ŚDS

8 grudnia 2022 r. seniorzy z Klubu Senior+ w Sochaczewie uczestniczyli w świątecznym kolędowaniu na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie.
Spotkanie odbyło się w świątecznej atmosferze, pełnej ciepła i radości. Było wielu wspaniałych gości wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy, a organizatorzy przygotowali smaczny świąteczny poczęstunek.
Dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie uczestniczyć w wydarzeniu.

Seniorzy z Klubu Senior+ w Teatrze CAPITOL


W dniu 06.12.2022 r. seniorzy z klubu Senior + w Sochaczewie udali się do teatru CAPITOL na mikołajkowy spektakl komediowy pt. "Prezent urodzinowy".

Cudowna komedia na której seniorzy śmiali się do rozpuku. Wspaniała obsada: Katarzyna Skrzynecka, Radosław Pazura i inni oraz ich profesjonalizm jeszcze bardziej urozmaicili atrakcyjność tego przedstawienia. Seniorzy w cudownych humorach wrócili do domów.
Klub Senior+ na festiwalu piosenki patriotycznej i żołnierskiej

24.11.2022 r. Sochaczewskie Centrum Kultury ,oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Suchej zorganizowali piękny koncert pod nazwą
"Wędrujący Senioralny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej"- Szlakami Bitwy nad Bzurą. Nasz Klub Senior+ miał ogromną przyjemność wzięcia udziału w tym festiwalu.
Wspólnie z dziećmi ze świetlicy "Nasza Baza" zaprezentowaliśmy utwory nawiązujące do Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Wystąpiło wiele grup senioralnych każdy zaprezentował piękne utwory ,które wzruszały publiczność.

Dziękujemy za cudownie spędzony czas.


Spotkanie andrzejkowe w klubie senior +

W środę 23.11.2022 r. w Klubie Senior+ seniorzy zorganizowali imprezę Andrzejkową. Gośćmi naszego klubu były dzieci ze świetlicy "Nasza Baza". Dzieciaki przygotowały wróżby i zabawy andrzejkowe, seniorzy natomiast słodki poczęstunek. Wspólnie dwa pokolenia bawiły się przy wesołej muzyce.

Dziękujemy dzieciom za ich energię i radość.Koncert Patriotyczny "Cześć Ci Polsko"

W piątek 18.11.2022 Odbył się Koncert Mundurowego Zespołu Wokalno -Instrumentalnego Patria pod kierunkiem Arkadiusza Mamcarza. Seniorzy naszego Klubu Senior+ licznie stawili się na to wydarzenie ,nie kryjąc wzruszenia bardzo pozytywnie ocenili ten jakże ważny koncert.
Po koncercie mieliśmy przyjemność napić się pysznej kawy i zjeść słodkie ciastko.
Dziękujemy.

Klub Senior+ na Olimpiadzie Seniorów

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sochaczewie16 listopada odbyła się Sochaczewska Olimpiada Seniorów.

Przygotowano dla gości wiele atrakcji: konkurencje sportowe takie jak: kręgle rzut piłką do kosza, warcaby i wiele innych. Odbyła się również Parada Kapeluszy w której nasza drużyna zdobyła zaszczytne III miejsce. W "Paradzie Kapeluszy" została wyróżniona indywidualnie nasza utalentowana koleżanka Danusia S. która przygotowała piękny kapelusz o tematyce zimowej i przepięknie go zaprezentowała jako "Pani Zima" Imprezę należy zaliczyć do udanych.
Dziękujemy.Warsztaty z prawnikiem w Klubie Senior+

W dniu wczorajszym 14 listopada nasz Klub Senior+ odwiedził prawnik z fundacji LexCultura z Wrocławia. Fundacja zajmuje się działalnością poradniczą, edukacyjną oraz prewencyjną dotyczącą cyberbezpieczeństwa, jak również ochroną praw konsumentów.


W ramach działalności fundacji w naszym Klubie Senior+ odbyły się warsztaty na temat prawa konsumenckiego. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy odnośnie naszych praw jako konsumentów i klientów sklepów.

Prawnik uświadomił nam jak wiele zagrożeń czyha na nas każdego dnia. Dzięki tym warsztatom dowiedzieliśmy się jak skutecznie bronić się przed tymi zagrożeniami a jednocześnie jak nie dać się oszukać.Podziękowania dla dzieci z przedszkola "Leśne Skrzaty"
Wczoraj t.j. 14 listopada Seniorzy z Klubu Senior + w Sochaczewie obchodzili Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji dzieci z Przedszkola "Leśne Skrzaty" w Sochaczewie wraz z wychowawcami obdarowali seniorów naszego klubu cudowną niespodzianką w postaci ogromnej paczki słodyczy zebranych przez przedszkolaków w ramach akcji "Herbatka i ciasteczko dla seniora".
Dzięki takim sytuacjom czujemy się potrzebni i akceptowani przez najmłodszych, a najmłodsi w taki sposób uczą się szacunku i akceptacji nas seniorów.
Pięknie dziękujemy dzieciakom i wychowawcom za zaangażowanie i wielkie serce.

   

Seniorzy z Klubu Senior+ na wycieczce w Warszawie

W dniu 09.11.2022 r. Seniorzy Klubu Senior+ w Sochaczewie udaliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzaliśmy Zamek Królewski, oraz Rynek Starego Miasta.
Urzekły nas przepiękne kamienice na Starym Mieście, oraz klimat tego miejsca. Obejrzeliśmy wspaniałą architekturę Bazyliki p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, Kolumnę Zygmunta III Wazy. Byliśmy także w kościele p.w. Ducha Świętego.
Pogoda nam sprzyjała, świeciło piękne słońce i było ciepło, dzięki temu mogliśmy aktywnie spędzić ten dzień.
Zmęczeni ale zachwyceni pięknem starej Warszawy wróciliśmy do domu.

 

 

 


 

Projekt  ,,Łączenie pokoleń”

Centrum Usług Społecznych w  Sochaczewie  w dniu 13.10.2022 r. rozpoczęło cykl spotkań międzypokoleniowych.

Seniorzy z Klubu Senior + oraz dzieci i młodzież uczestnicy świetlicy środowiskowej "Nasza baza" obdarowują się wspólnie spędzonym czasem.

W dzisiejszych czasach  relacje międzyludzkie zostają mocno zaniedbywane, wypierane poprzez  kontakty wirtualne.

Relacje między ludźmi różnych pokoleń wzbogacają nas, otwierają nasze umysły i poprawiają empatię.

W ramach pierwszego spotkania owocem razem wykonanej  pracy były takie właśnie "jesienne wariacje".

 

 

 

 


 

,,Z pamiętnika botanika…”


W dniach  6 i 7 października klubowicze  z wielką pasją i kunsztem  wykonali  kompozycje  jesiennych dekoracji.

W trakcie pracy twórczej seniorzy dzielili się wiedzą z zakresu ogrodnictwa, cykliczności życia roślin, zasad układania kwiatów.

Wspólne działanie sprzyjało również rozmową o pięknie otaczającej nas natury, powinności każdego człowieka, aby o to środowisko dbać.

Uczestnikom  towarzyszyła  refleksja o  niezwykle pozytywnym wpływie przyrody na nasze życie.


 

 


 

 

SENIORALIA 2022


W dniu 28.09.2022 r. na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbyły się Senioralia 2022. Była to 5 edycja spotkania osób, korzystających z rządowych programów wsparcia, realizowanych przez MRiPS, takich jak "Senior+" i "Aktywni+".

Do stolicy przyjechało ok. 600 osób z całej Polski. Wydarzenie zostało przygotowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Senioralia odwiedziła minister Marlena Maląg. Pani Minister, z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Osób Starszych (1 październik), złożyła wszystkim seniorom życzenia i podziękowała im za wychowanie młodego pokolenia, za naukę patriotyzmu i przekazywanie tradycji.

W trakcie spotkania seniorzy mieli okazję dobrze się bawić, zintegrować a przede wszystkim zaprezentować wiele swoich aktywności. Można było podziwiać występy taneczne, wokalne, kabaretowe i aktorskie uczestników a także wykonane przez nich wyroby rękodzielnicze.

W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć seniorów z naszego klubu, którzy z tej okazji przygotowali program artystyczno-wokalny, przy którego przygotowaniu mogli liczyć na pomoc i wsparcie Pana Arkadiusza Mamcarza (Instruktora muzycznego). Nasi seniorzy na scenie zaprezentowali się jak profesjonaliści, porywając widzów do wspólnej zabawy. Występ nagrodzono gromkimi brawami.

Dzięki udziałowi w Senioraliach nie tylko mogliśmy pochwalić się naszymi umiejętnościami i talentami ale przede wszystkim mogliśmy poznać osoby z całej Polski, wymienić uwagi i doświadczenia, zawrzeć nowe przyjaźnie. Była to dla naszych seniorów wspaniała przygoda!

 

 

 


Piknik integracyjny  "Zatrzymaj Lato"

W dniu 26.08.2022 seniorzy Klubu Senior + w Sochaczewie zorganizowali piknik integracyjny pod hasłem  "Zatrzymaj Lato".

Zaproszeni goście licznie dopisali i chętnie włączyli się w przygotowane przez organizatorów atrakcje.

Pogoda  dopisała , mogliśmy cieszyć  się  wspaniałym słońcem  i dobrymi nastrojami.

Goście mogli delektować się  domowymi przysmakami  własnoręcznie przygotowanymi przez seniorki z Klubu Senior+.

Zabawa była wspaniała ,mamy nadzieję że lato zatrzymaliśmy na dłużej, szczególnie długo pozostanie ono w naszych sercach.

 

 

 

 Na wycieczce w Kazimierzu Dolnym i Puławach

28 lipca 2022 r. Seniorzy z Klubu Senior+ w Sochaczewie  wybrali się na jednodniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego oraz Puław.

W Kazimierzu Dolnym zobaczyliśmy piękny Rynek, Górę Trzech Krzyży, Wąwóz Korzeniowy Dół, Cmentarz Żydowski  oraz wiele innych ciekawych miejsc, a w Puławach  Park Czartoryskich oraz Świątynię Sybilli  Moc atrakcji oraz wspaniała pogoda sprawiły że wycieczkę można zaliczyć do udanych.

 

  

 


21 lipca 2022  do Klubu Senior+ dotarł upragniony i wyczekiwany fotel masujący. Fotel  został zakupiony w celu urozmaicenia  zajęć w klubie a szczególnie w celu poprawy komfortu fizycznego i  psychicznego seniorów. Seniorzy szczęśliwi  skorzystali z pierwszego masażu ,który dał im wiele przyjemności.

Uczestnicy Klubu Senior+ na wycieczce w Żelazowej Woli

20 lipca  2022 r. uczestnicy Klubu Senior+ w Sochaczewie wybrali się na wycieczkę do Żelazowej Woli. Przy muzyce Chopina spacerowaliśmy po pięknym parku w którym urodził Fryderyk Chopin. Piękne okoliczności przyrody sprawiły że wszyscy poczuliśmy się wypoczęci i zrelaksowani.

Po udanym spacerze  obejrzeliśmy wystawę roślin namalowanych  akwarelą.

Na koniec wstąpiliśmy na przepyszne desery lodowe do restauracji "Polka". W cudownych nastrojach wróciliśmy do domów.


Seniorzy z Klubu Senior+ na pikniku integracyjnym

14 lipca 2022 seniorzy KLUBU SENIOR + w Sochaczewie zostali zaproszeni do Dziennego Domu Pomocy Społecznej na Piknik Integracyjny.

Organizatorzy przyjęli nas bardzo ciepło, było wiele konkursów i zabaw muzycznych, jak również smaczne ciasto i pyszny obiad przygotowany przez kuchnię. Uwieńczeniem całej imprezy były tańce na trawie przy wspaniałej muzyce.


Klub Senior+ na "Biesiadzie Senioralnej"

W środę 22.06.2022 r. w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbyła się "Biesiada Senioralna"  na której Uczestnicy Klubu Senior + w Sochaczewie  wystąpili z przygotowanym programem artystycznym. W wydarzeniu uczestrniczyło 9  grup każdy zaprezentował coś wyjątkowego.

Występ wypadł doskonale seniorzy otrzymali ogromne brawa i gratulacje.
Po udanym występie wszystkie  grupy  zintegrowały się przy  bogato zastawionych stoach aby świętować  wydarzenie.
   

Seniorzy z Klubu Senior+ w Krynicy Morskiej

W dniach 30.05.2022-03.06.2022 seniorzy z Klubu Senior+ w Sochaczewie wybraliśmy się na wycieczkę do Krynicy Morskiej.

To cudowne miejsce od samego początku urzekło nas swoim pięknem oraz cudowną pogodą. Będąc nad morzem odwiedziliśmy również Stegna i Elbląg a w drodze powrotnej zwiedziliśmy skansen w Olsztynku.

Wszyscy w cudownych nastrojach,wypoczęci i zrelaksowani wróciliśmy do codziennych zajęć.

 

   

   

   

    

 

 

  

Seniorzy z KLUBU SENIOR+ na wycieczce w Powsinie


Seniorzy z KLUBU SENIOR+ w SOCHACZEWIE miło spędzili wolny czas w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie.
Nastroje oraz pogoda sprawiły że wycieczkę zaliczmy do udanych.
   
 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Dyrektor Centrum Usług Społecznych  w Sochaczewie

Al. 600-lecia 90 96-500 Sochaczew

 

 

OGŁASZA NABÓR  KANDYDATÓW  DO REALIZACJI ZADAŃ NA NASTĘPUJĄCE STANOWISKA:

 

DIETETYK W KLUBIE SENIOR+ W SOCHACZEWIE

Umowa zlecenie (4 godziny). Realizacja powyższego zadania odbędzie się w okresie  od 10.06.2022r. do 30.11.2022r. szczegóły związane z wykonaniem wymienionych czynności/obowiązków zostaną ustalone podczas indywidualnych rozmów z kandydatami.

 

Wymagania:

- Preferowane wykształcenie o kierunkach (żywienie i dietetyka lub technologia żywności i żywienie człowieka.

- Wysokie kompetencje komunikacyjne.

- Mile widziane doświadczenie w pracy z osobami starszymi.

 

Obowiązki:

- Przeprowadzenie zajęć dot. właściwego odżywiania adekwatnego do wieku i chorób współistniejących.

- Bieżące wypełnianie dokumentacji związanej z realizacji wsparcia.

 

PSYCHOLOG W KLUBIE SENIOR+ W SOCHACZEWIE

Umowa zlecenie (8 godzin). Realizacja powyższego zadania odbędzie się w okresie  od 10.06.2022r. do 30.11.2022r. szczegóły związane z wykonaniem wymienionych czynności/obowiązków zostaną ustalone podczas indywidualnych rozmów z kandydatami.

 

Wymagania:

- Posiadanie wiedzy z zakresu motywacji, integracji, relacji i rozwoju osobistego.

- Doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i konsultacji indywidualnych.

 

 

Obowiązki:

Prowadzenie warsztatów i indywidualnych konsultacji z seniorami, których celem będzie poprawa ich kondycji psychicznej, rozwoju osobistego oraz umiejętności społecznych.

 

 

 

LEKARZ W KLUBIE SENIOR+ W SOCHACZEWIE

Umowa zlecenie (4 godziny). Realizacja powyższego zadania odbędzie się w okresie  od 10.06.2022r. do 30.11.2022r. szczegóły związane z wykonaniem wymienionych czynności/obowiązków zostaną ustalone podczas indywidualnych rozmów z kandydatami.

 

Wymagania:                                                                                                          

- Posiadanie wiedzy dot. profilaktyki osób starszych.

- Wykształcenie  medyczne.

 

Obowiązki:

- Przekazanie wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowotnej, w szczególności dotyczącej zabezpieczaniu się przeciw wirusowi COVID-19.

 

 

Osoby chętne prosimy o składanie CV, dokumentacji potwierdzającej posiadanie wymaganych umiejętności oraz klauzuli wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych na adres email sekretariat@cussochaczew.pl lub osobiście w siedzibie Centrum Usług Społecznych

w Sochaczewie Al. 600lecia 90 w godzinach 8 – 16.

Szczegółowe informacje udziela kierownik Klubu Senior+ Pani Krystyna Widyńska pod numerem telefonu 514 899 327 lub 46 863 14 81.

 

Dokumenty przyjmowane będą w terminie do dnia 31.05.2022r. do godziny  14.00.

 

 


 

Spotkanie Wielkanocne w Klubie Senior+

 

W Klubie Senior+ w  Sochaczewie w dniu 05.04.2022 r. seniorzy wraz z pracownikami zorganizowali spotkanie wielkanocne połączone z dzieleniem się jajkiem, występem artystycznym o tematyce zbliżających się Świat Wielkanocnych oraz poświęceniem pomieszczeń klubu. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: władze miasta  Burmistrz Piotr Osiecki, zastępca burmistrza Marek Fergiński, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Joanna Kamińska , gościliśmy również księdza Kazimierza Wojtczaka  proboszcza  sąsiadującej przy naszym Klubie  Parafii  Pw. Narodzenia Najświętszej  Maryi Panny w Sochaczewie ,oraz Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie Zofię Berent. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

 

 

 


 

Niedziela Palmowa

W Niedzielę Palmową tj. 10.04.2022 Seniorzy Klubu Senior + w Sochaczewie na zaproszenie księdza Kazimierza Wojtczaka Proboszcza Parafii Najświętszej Maryi Panny w Trojanowie zaprezentowali w tutejszym kościele program artystyczny o tematyce zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Seniorzy w Teatrze Sabat


W  dniu  25.03.2022  seniorzy z Klubu Senior +  w Sochaczewie spędzili  cudowny wieczór w teatrze Sabat na  roztańczonej  Rewii pt. GWIAZDA. Wszyscy zadowoleni  i w szampańskich nastrojach wrócili do swoich domów.

 

 

 

 

 


 

W czwartek 24.02.2022 w Klubie Senior + w Sochaczewie odbyło  się spotkanie przy pączku. Gościliśmy władze miasta. Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze z piosenką w tle.

 

 

 


 

W środę 09.02.2022 w naszym Klubie Senior + gościliśmy Panią Dietetyk  z Naturhouse.

Odpowiednio zbilansowana dieta oraz prawidłowe odżywianie  jest podstawą zdrowego stylu życia.

     

 


 

MUZYKOWANIE W KLUBIE

24.stycznia w naszym Klubie Senior + zajęcia muzyczne w klubie .Wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych

 


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE

21 stycznia Sentymentalne rozmowy o dzieciach i wnukach. Słodki poczęstunek dla babć i dziadków

 


 

KULINARNE INSPIRACJE

20 stycznia odbyło się wspólne pieczenie domowego chleba.


 

LIRYCZNY SENIOR

W dniu 19 stycznia gościem naszego Klubu Senior + był Pan Wojciech Namysł wspaniały warszawski poeta , autor,edytor wielu źródeł historycznych.

Wieczór przebiegł w bardzo nastrojowym i poetyckim klimacie przy blasku świec.

 

 


 

PATRIOTYZM NA EMERYTURZE

18 stycznia w klubie Senior + gościem Klubu był Pan kustosz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Pan opowiadał o Sochaczewie międzywojennym ,o walkach i zniszczeniach jakie miały miejsce w czasie II Wojny Światowej.

 

 


 

KREATYWNY SENIOR

14 stycznia klubowicze zajęli się wykonywaniem masek karnawałowych .

Taka forma aktywności bardzo spodobała się seniorom i wszyscy chętnie się włączyli do zabawy.

 

 

 


 

Z MEDYCYNĄ ZA PAN BRAT

W dniu 11.01.2022 w Klubie Senior + w Sochaczewie gościliśmy Panią Doktor Elżbietę Matuszewską-Woznica. Pani doktor opowiadała jak dbać o zdrowie ,oraz radzić sobie z pandemią

 


ĆWICZENIA DLA UMYSŁU

Aktywność seniorów przejawia się również poprzez zajęcia takie jak jak ćwiczenia pamięci,poprzez grę w scrabble, oraz rozwiązywanie krzyżówek.

 

 


 

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Codziennie seniorzy uczestniczą w proponowanych zajęciach. Korzystają z dostępnych przyrządów aby podtrzymać i poprawić swoją sprawność ruchową.

 

 


 

Klub Senior + w Sochaczewie od początku działa bardzo prężnie.

Seniorzy bardzo chętnie uczestniczą w wielu aktywnościach.

W naszym klubie dzieje się wiele interesujących rzeczy. Zapraszamy wielu wspaniałych gości którzy sprawiają że pobyt w klubie jest jeszcze bardziej interesujący.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

kontakt